Siyah Takım Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her erkeğin karizmasını daima ön plana çıkaran takım elbise modelleri, bulunduğunuz ortamdaki ambiyansınızı adeta gözler önüne sermenizi sağlamaktadır. Başta düğünler olmak üzere iş ortamı, özel iş görüşmeleri, iş yemeği, özel davetler ve diğer zamanlarda giyilen takım elbise modelleri, beylerin bu ortamlardaki ilk kıyafet tercihidir diyebiliriz. En çok tercih edilen takım elbise modeli ise, siyah takım elbiselerdir. Çünkü siyah, her ortama ve her mekana uyum sağlayabilen bir renk olduğu için, erkekler de takım elbise seçimlerini genelde bu renk üzerinden yaparlar. Yani siyah takım elbise modelleri, bu elbiselerin giyilebildiği tüm ortamlarda çok rahat bir şekilde tercih edebileceğiniz renklerdendir. Tabi her konuda olduğu gibi, siyah takıma giyerken de dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken hususlar vardır. Siyah takım elbiseler, her ne kadar tüm ortamlara uyum sağlayabilir olsa bile, bu takım elbiseyi en iyi şekilde kombinlemek de yine sizin elinizdedir. Peki, siyah takım elbise giyerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Daima Açık Renk Gömlekler Giyilmelidir

Tabi siyah renkli takım elbise modelleri erkeklerin en çok tercih ettiği modeller dememiz, bu kıyafet dahilindeki tüm kombinin siyah renkli olacağı anlamına gelmiyor. Yani, takım elbisede siyah olan kısım; ceket, kravat, kemer ve pantolondur. Siyah takım elbiseniz dahilinde giydiğiniz gömlekler, kesinlikle ceketin tam zıddı bir şekilde açık renkli olmalıdır. Örneğin, harika bir siyah takım elbise modeli seçtiğinizi fakat bu model için, mor veya mavi tonlarında bir gömlek tercih ettiğinizi hayal edin. Bu tarz renkler, takım elbisenin bütün akıbetini bozmaktadır. Şimdi daha iyi anlıyoruz ki, siyah takım elbise modeli için gömlek rengi seçimi oldukça önemlidir. Başta beyaz renkli gömlerler olmak üzere, açık renkli gömlek modelleri ise, takım elbise kombininiz için yapacağınız en iyi seçimler arasındadır.

 

Sade Renkli Kravat Seçmeye Özen Gösterin

Siyah renk, bazen sadeliğin asaletini temsil ederken, bazen de ortamdaki ciddiyetin en büyük göstergesidir. Özellikle de ciddi ortamdaki en ideal takım elbise rengi olan siyah, takım elbisede kullanılan diğer aksesuarların da koyu renkte olmasının önemini arttırmaktadır. Tam da bu noktada önem kazanan kravat rengi seçimi, belki de kombininizin tüm kaderini etkileyebilir. Siyah ceket ve beyaz gömlekten oluşan takım elbisenize renkli kravat modelleri seçmenizi pek de önermeyiz. Onun yerine, daha sade ve mümkünse koyu renkli bir kravat modeli seçmeniz daha ideal olacaktır. Hatta bu konuda size en büyük tavsiyemiz, tamamen siyah bir kravat modeli tercih etmenizdir. O zaman, takım elbise kombininiz tam anlamıyla sade bir görünüm kazanacak ve şıklığınızın yanına bir tutam da mütevazilik eklemiş olacaksınız.

 

Gündelik Ortamlarda Tek Düğmeli Ceket Modelleri Tercih Edin

Siyah takım elbise kombininizi gündelik ortamlarda giymek için hazırlıyorsanız, daha spor modeller üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Örneğin tek düğmeli erkek ceket modelleri, hem tarz bir görünüm yakalamanızı, hem de daha sportif bir duruş sergilemenizi sağlayacaktır. Üstelik tek düğmeli erkek ceket modelleri, rahat oluşuyla da gündelik siyah takım elbise kombininiz için en ideal tercihler arasında.

 

Resmi Ortamlarda Çift Düğmeli Ceket Modelleri Tercih Edin

Özellike de yeni bir iş görüşmesi gibi resmiyetin ve ciddiyetin yüksek olduğu ortamlarda, çift düğmeli erkek ceket modelleri tercih etmeye özen gösterin. Çünkü siyah takım elbise giyerken, şıklığınız kadar ortamın ciddiyetini de düşüp ona göre hareket etmeniz gerekmektedir. Siyah takım elbise kombininize dahil edeceğiniz çift düğmeli ceket modeli ise, hem sizin daha şık görünmenizi sağlayacak, hem de ortamın ciddiyetine kolaylıkla ayak uydurmanıza yardımcı olacaktır.


Yorum yap

Please note, comments must be approved before they are published

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.